Çekirdek Kahve, Genel, Kahve, Kahve Çeşitleri

Farklı Kahve Türleri

Farklı Kahve Türleri 

Kahve hemen herkesin çok sevdiği içecek türleri arasında yer alır. Birçok kahve çeşidi vardır. İnsanlar bunları severek tüketir. Günün her saatinde içilebilen yorgunluğunuzu alan ve sizi dinç tutan Türk kahvesi en çok sevilen kahve çeşitlerinden biridir. Eş ile arkadaş ile kardeş ile içilen koyu sohbetlere eşlik eden Türk kahvesi farklı aromalar ile yapılır. Türk kahvesi çeşitleri içerisinde en çok sevilen taze çekim kahveler ve dibek kahvesi çeşitleri tercih edilir. Yine aromalı farklı kahve türleri de en çok tercih edilen kahve çeşitlerinden bazılarıdır. Damla sakızlı kahve, portakallı, naneli, kakuleli kahve çeşitleri oldukça sık tercih edilen lezzetli ve içimi hafif olan kahve çeşitlerinden bazılarıdır. Bunlar hemen hemen her evde olan ve tüketilen kahve çeşitlerinden bazılarıdır. Ayrıca Pablo Artisan kafelerde yapılan farklı kahve çeşitleri de bulunmaktadır.

Sütlü Kahve Çeşitleri 

Farklı kahve türleri incelendiğinde birbirinden farklı lezzetler olduğu görülür. Özellikle sütlü kahve çeşitleri oldukça çeşitlidir. Hazır kapsül kahveler ile ya da granül kahveler işe hazırlanan sütlü kahveler kahve severlerin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Kahve severler bu kahveleri çok severek tüketir. İçerisine karamel aromaları çikolata aromaları ya da şuruplar eklenerek ayrıca lezzetlendirilir. Damak tadına göre birçok şurup ve kapsül çeşidi vardır.

Farklı kahve türleri  özelinde sizde evde ya da cafeler de bu kahve türlerini deneyebilirsiniz. Artık evlerde de en az cafedeki lezzetli kahveler kadar güzel kahveler yapılmaktadır. Birbirinden farklı özelliklerde kahve makinaları french press ürünleri kullanarak birçok kahve çeşidi de evde rahatlıkla yapılır. Özellikle bol köpüklü latte, capuccino, mocha kahveleri artık evlerde yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Özellikle kapsül kahveler kullanarak çok lezzetli hale getirilir. Yine espresso ya da filtre kahve çeşitleri de en çok sevilen kahve çeşitlerinden bazılarıdır.

Farklı kahve türleri  açısından arkadaşlarınız ile sohbet ederken ya da biraz dinlenip kitap okumak istediğinizde sizlere eşlik edecek ve oldukça lezzetli olan bu kahveleri muhakkak tatmalı ve bu lezzetleri zaman zaman evde deneyerek kendinize sürprizler yapmalısınız. Yine sevdikleriniz için de bu tarz kahveler yapabilirsiniz. Kış aylarında özellikle yağmur eşliğinde ya da kar eşliğinde kitabınızı alıp sıcacık bir kahve eşliğinde kitabınızı okuyabilirsiniz. Loş bir ortam sıcak bir kahve ve güzel bir kitap dünyanın en huzurlu anı olabilir ve siz bu anın tadını kahvenizi yudumlarken çıkarabilirsiniz.


Soğuk Kahve Çeşitleri 

Farklı kahve türleri arasında yazın en çok tüketilen buzlu kahve türleri de yer alır. Bu kahve türleri ile yazın serinlemek için içilen en güzel içeceklerin başında gelmektedir. Çikolatalı, karameli birçok kahve türü bulunur. Bunların hepsini bol buz ile servis ederek içebilirsiniz. Yine evde kahve ile hazırlayacağınız buz küpleri ile bu kahveleri yaparak çok lezzetli kahveler hazırlayabilirsiniz. Bu kahvelerinizi karamel soslar ile ya da kahve şurupları ile daha da lezzetli hale getirebilirsiniz. Yine yurt dışından da birçok farklı kahve çekirdekleri ile hazırlanan kahve çeşitleri bulunur. Mümkün olduğunca bu kahveleri de deneyerek tatmanızı öneririz. Özellikle bu kahveler de çok lezzetli aromalar bulunmaktadır ve deneyen herkesin çok beğendiği kahve türleri arasındadır.

ÜRÜNLERİMİZ

Bizce her tat, farklı deneyimlere uzanan bir yolculuğun kapısıdır. Şeffafça sergilediğimiz kavurma yöntemlerimizin daha da zenginleştirdiği kahve çekirdeklerimiz ile sizlere o kapıyı açmaktan keyif alıyoruz.

Related Posts